EGPA250ELL272MK35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 0.024 Ohm 2970mA 5000h 125A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: EGPA250ELL272MK35S
  • Part No:
    EGPA250ELL272MK35S
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    2700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    12.5 x 35 mm
  • Voltage:
    25 VDC