- 55A0111-16-2
55A0111-16-2
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire 16AWG 1.77mm Tin Plated Copper 600V
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Pack Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 55
- Wire Source = United Kingdom, United States
- Cable Style = Primary
- Wire Size (AWG/CM) = 16 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A0111162
şartname
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
satıcı:TE Connectivity / Raychem Brand
Parça Numarası:55A0111-16-2
Alias/AKA:216121-006
Ölçü Birimi:Per Foot
RoHS :Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:16 AWG
Bunch Stranding:19x29
Conductor Material:Tin Plated Copper
Cable Diameter:1.77 mm
Maximum Voltage Rating:600 V
Operating Temperature:-65 to 150 °C