RGA4W250W020A-003
TDK-Lambda
The RGA4W250W020A-003 is a ruggedized, non-isolated DC-DC buck converter that delivers up to 250W of power from a wide 9V to 5 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The RGA4W250W020A-003 is a ruggedized, non-isolated DC-DC buck converter that delivers up to 250W of power from a wide 9V to 53V input.