- STP20NF06L
STP20NF06L
ST Microelectronics
Trans MOSFET N-CH 60V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
tanım
Search Keywords: STP20NF06L
şartname
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
satıcı:ST Microelectronics
Parça Numarası:STP20NF06L
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Maximum Continuous Drain Current:20 A
Channel Type:N
Material:N/A
Dimension:10.4(Max) x 4.6(Max) x 9.15(Max) mm
Maximum Drain Source Resistance:70@10V mOhm