EEV-FK1V102M
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 1000 µF - 35 V - 20% - 16 X 16.5mm - Surface mount - 1800 mA - 5000h - 105°C.
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Reel Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: EEVFK1V102M
  • satıcı:
    Panasonic
  • Parça Numarası:
    EEV-FK1V102M
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    125
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    16 x 16.5 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    35 VDC