- TQ2-L2-4.5V
TQ2-L2-4.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(14x9x5)mm THT
tanım
Search Keywords: TQ2L245V
şartname
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
satıcı:Panasonic Electronic Components
Parça Numarası:TQ2-L2-4.5V
Ölçü Birimi:Per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410030
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Latching Double Coil12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole12526
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:14 x 9 x 5 mm
Termination Style:PC Pin12536
Coil Current:44.4 mA