- HC3-H-DC24V-F
HC3-H-DC24V-F
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 650Ohm 7A 3PDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
BOX Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım
Search Keywords: HC3HDC24VF
şartname
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
satıcı:Panasonic Electronic Components
Parça Numarası:HC3-H-DC24V-F
Ölçü Birimi:Per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:3PDT
Maximum Current Rating:7 A
Mounting:Connector
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 70 °C
Coil Resistance:650 Ohm