G6A-274P-ST40-US-DC48
Omron Electronics
Signal Relay 48VDC 2A DPDT(20.2x10.1x8.4)mm THT
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: G6A274PST40USDC48
  • satıcı:
    Omron Electronics
  • Parça Numarası:
    G6A-274P-ST40-US-DC48
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    48 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    20.2 x 10.1 x 8.4 mm
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Coil Current:
    8.3 mA