G2RG-2A4-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 8A DPST-NO(29x13.5x25.5)mm THT
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: G2RG2A4DC24
  • satıcı:
    Omron Electronics
  • Parça Numarası:
    G2RG-2A4-DC24
  • Alias/AKA:
    G2RG2A4DC24BYOMI
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    8 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    720 Ohm