LVK20R025DER
Ohmite
SMD Resistor - Metal Alloy - 2010 - 0.025 Ohm 0.5% - 0.75W(3/4W) - ±50ppm/°C - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LVK20R025DER
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    LVK20R025DER
  • Unit of Measure:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    25 mOhm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    0.511364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C