D50K50KE
Ohmite
The D50K50KE is a 50W, 50 kΩ adjustable, wirewound power resistor featuring a vitreous enamel coating.
tanım +
Search Keywords: D50K50KE
  • Parça Numarası:
    D50K50KE
  • Power Rating:
    50 W
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C