LPC-20-700
MEAN WELL
AC/DC Single output LED driver Constant Current (CC) - Output 0.7A at 9-30VDC - cable output - 20W - No dimming function.
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: LPC20700
  • satıcı:
    MEAN WELL
  • Parça Numarası:
    LPC-20-700
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    21 W
  • Output Voltage Range:
    9.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    264
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    370
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C