1201M2S3CQE2
Littelfuse/C&K
Miniature Slide Switch
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
BULK Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Miniature Slide Switch
Search Keywords: 1201M2S3CQE2
  • satıcı:
    Littelfuse/C&K
  • Parça Numarası:
    1201M2S3CQE2
  • HTS:
    853650
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    PCB Through Hole
  • Body Orientation:
    Straight
  • Actuator Style:
    Top Slide
  • Pole Throw Configuration:
    DPDT
  • Switch Configuration:
    On None On
  • Contact Rating @ Voltage:
    6@120VAC 28VDC A
  • Contact Plating:
    Silver
  • Operating Temperature:
    -30 to 65 °C
  • Termination Style:
    PC Pins
  • Dimension:
    12.7 x 11.43 x 14.25 mm