BAS111DC12
Hasco Relays
The BAS111DC12 is a 2A SPDT (1 Form C) electromechanical relay with a 12VDC nominal coil voltage.
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: BAS111DC12
  • satıcı:
    Hasco Relays
  • Parça Numarası:
    BAS111DC12
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Dimension:
    15.7 x 11.2 x 10.9 mm
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Coil Current:
    38 mA