BBS1A05A10
Hamlin
Reed Relays 5VDC 500Ohm 0.5A SPST-NO (23.5x7x7.6)mm THT Dry
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: BBS1A05A10
  • satıcı:
    Hamlin
  • Parça Numarası:
    BBS1A05A10
  • HTS:
    1
  • Type:
    Dry
  • DC Coil Voltage:
    5 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum AC Switching Voltage:
    N/A
  • Maximum DC Switching Voltage:
    200 V
  • Maximum Carry Current:
    1.2 A
  • Maximum Switching Current:
    0.5 A
  • Maximum Switching Power:
    10 W