TC33X-2-103E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 10K Ohm - 0.1W(1/10W) - 1(Elec)/1(Mech)Turns - 3 X 3.8mm - Foot Print - Surface Mount.
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
REEL Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: TC33X2103E
  • satıcı:
    Bourns
  • Parça Numarası:
    TC33X-2-103E
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Foot Print
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    3 x 3.8 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C