3549S-1AA-103B
Bourns
Res Wirewound POT 10K Ohm 3% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.35mm (40.43 X 22.48 X 27.5mm) Solder Lug Panel Mount Tray
tanım +
Search Keywords: 3549S1AA103B
  • Parça Numarası:
    3549S-1AA-103B
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    40.43 x 22.48 x 27.5 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C