3500S-2-202L
Bourns
Res Wirewound POT 2K Ohm 3% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 46.04mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: 3500S2202L
  • satıcı:
    Bourns
  • Parça Numarası:
    3500S-2-202L
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    10(Elec),10(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    46.04 x 22.23 mm
  • Operating Temperature:
    1 to 125 °C