3339P-1-501LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 4(Elec)Turn (7.62 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: 3339P1501LF
  • satıcı:
    Bourns
  • Parça Numarası:
    3339P-1-501LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    4(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 7.62 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C