3262P-1-203LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 7.37 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: 3262P1203LF
  • satıcı:
    Bourns
  • Parça Numarası:
    3262P-1-203LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    12(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 7.37 x 4.7 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C