3252W-1-201LF
3252W-1-201LF
Bourns
Stokta: 44
MİN SİPARİŞ: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3252W-1-201
Bourns
The 3252W-1-201 is a sealed, multiturn, 1/2 inch square cermet trimming potentiometer with a resistance of 200 ohms.
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
Non-Uyumlu
TUBE Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: 3252W1201
  • satıcı:
  • Parça Numarası:
    3252W-1-201
  • Ölçü Birimi:
    Per Each
  • RoHS :
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    25(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 5.59 x 13.59 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C