- T362-2C-2/24VDC
T362-2C-2/24VDC
Allied Controls
Electromechanical Relay 24VDC 485Ohm 2A DPDT Plug-In General Purpose Relay
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
tanım
Search Keywords: T3622C224VDC
şartname
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
satıcı:Allied Controls
Parça Numarası:T362-2C-2/24VDC
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Latching Double Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Connector
Operating Temperature:-55 to 71 °C
Dimension:N/A
Termination Style:Solder
Coil Current:50 mA