EVQ-PLMA15
Panasonic
Switch Tactile N.O. SPST Round Button J-Bend 0.02A 15VDC 2.6N SMD T/R
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Reel Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: EVQPLMA15
  • satıcı:
    Panasonic
  • Parça Numarası:
    EVQ-PLMA15
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Dimension:
    4.9mm x 4.9mm x 1.514052mm
  • Mounting:
    PCB Surface Mount
  • Pole Throw Configuration:
    SPST14050
  • Switch Configuration:
    N.O.14058
  • Actuator Style:
    Round Button14026
  • Operating Force:
    2.6 N
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.02@15VDC A