EEE-FK1V221GP
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 35 V - 20% - 8 X 10.2mm - Surface mount - 600 mA - 5000h - 105°C.
tanım +
Search Keywords: EEEFK1V221GP
  • Parça Numarası:
    EEE-FK1V221GP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Voltage:
    35 VDC