- NC4EBD-DC24V
NC4EBD-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm Socket
tanım
Search Keywords: NC4EBDDC24V
şartname
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
satıcı:Panasonic Electronic Components
Parça Numarası:NC4EBD-DC24V
Ölçü Birimi:Per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:4PDT10703
Mounting:Socket10716
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 55 °C
Coil Resistance:800 Ohm