G6B-2214P-US-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 5A DPST-NO(20x11x11)mm THT
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: G6B2214PUSDC24
  • satıcı:
    Omron Electronics
  • Parça Numarası:
    G6B-2214P-US-DC24
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Non-Latching10725
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO10703
  • Maximum Current Rating:
    5 A
  • Mounting:
    Through Hole10716
  • Termination Style:
    PC Pin10727
  • Push to Test Button:
    No10724
  • Led Indicator:
    No10708
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    1.92 KOhm