D3V-21G2M-2C4A
Omron Electronics
Switch Snap Action N.C. SPST Hinge Lever 21A 250VAC 250VDC 0.78N Screw Mount Quick Connect
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: D3V21G2M2C4A
  • satıcı:
    Omron Electronics
  • Parça Numarası:
    D3V-21G2M-2C4A
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Screw Mount14013
  • Pole Throw Configuration:
    SPST14016
  • Switch Configuration:
    N.C.14022
  • Actuator Material/Style:
    Stainless Steel/N/A/Hinge Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    21@250VAC A
  • Maximum Movement Differential:
    0.8 mm
  • Operating Force:
    0.78 N
  • Termination Style:
    Quick Connect14023
  • Dimension:
    50.4mm x 10.3mm x 25.214018mm
  • Body Orientation:
    Straight13994
  • IP Rating:
    IP4014001
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
Stokta: 96
Hemen gönderilebilir Buy all 96 in-stock or the regular minimum order quantity of 100