D3V-21G1M-1C4A-K
Omron Electronics
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Lever Quick Connect 21A 250VAC 250VDC 1.23N Screw Mount
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: D3V21G1M1C4AK
  • satıcı:
    Omron Electronics
  • Parça Numarası:
    D3V-21G1M-1C4A-K
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Pole Throw Configuration:
    SPDT
  • Switch Configuration:
    N.O./N.C.
  • Actuator Material/Style:
    Stainless Steel/N/A/Short Hinge Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    21@250VAC A
  • Maximum Movement Differential:
    0.5 mm
  • Operating Force:
    1.23 N
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Dimension:
    39.8 x 10.3 x 22.8 mm