D50K100E
Ohmite
The D50K100E is a 50W, 100 kOhm adjustable wirewound power resistor with a vitreous enamel coating and a ±10% tolerance.
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
BOX Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: D50K100E
  • satıcı:
    Ohmite
  • Parça Numarası:
    D50K100E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Vitreous Enamel
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    50 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    100 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C