PTS645SM43SMTR92LFS
Littelfuse/C&K
6 mm Tact Switches SMT Top Actuated-Surface Mount-SPST-0.05A@12VDC-1.6 N-Sealed - IP40-100,000 cycles.
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
REEL Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: PTS645SM43SMTR92LFS
  • satıcı:
    Littelfuse/C&K
  • Parça Numarası:
    PTS645SM43SMTR92LFS
  • HTS:
    853650
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dimension:
    6 x 9 x 4.3 mm
  • Mounting:
    PCB Surface Mount
  • Pole Throw Configuration:
    SPST
  • Switch Configuration:
    N.O.
  • Actuator Style:
    Round Button
  • Operating Force:
    1.57 N
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.05@12VDC A