CWN-350-14-0000
CW Industries
Conn IDC Connector HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: CWN350140000
  • satıcı:
    CW Industries
  • Parça Numarası:
    CWN-350-14-0000
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Type:
    IDC Connector3594
  • Body Orientation:
    Straight3574
  • Gender:
    HDR3578
  • Mounting:
    Through Hole3586
  • Pitch:
    2.54 mm
  • Number of Contacts:
    14
  • Maximum Voltage Rating:
    N/A
  • Maximum Current Rating:
    1 A
  • Termination Method:
    Solder3593
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
Tools/3D Models +
kaynaklar +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
Stokta: 97
Hemen gönderilebilir Buy all 97 in-stock or the regular minimum order quantity of 100