026TB32R103B1B1
CTS Corporation
Wirewound Potentiometer - 10 kohm ±20% - 5W - Linear Taper - 1.0"x.250" Dia Round Shaft - 3/8"x.375" Bushing - Solder Lug
tanım +
Search Keywords: 026TB32R103B1B1
  • Parça Numarası:
    026TB32R103B1B1
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    46.8 x 23.8 x 31.71 mm
  • Operating Temperature:
    -30 to 105 °C