Search Keywords: CRGS2512J5M6
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CRGS2512J5M6
  • Alias/AKA:
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    5.6 MOhm
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2512
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C