Search Keywords: CRGS2010J1M8
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CRGS2010J1M8
  • Alias/AKA:
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    1.8 MOhm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C