- CRGS0805J1K5
CRGS0805J1K5
TE Connectivity / Neohm Brand
Anti-Surge Thick Film Resistor - SMD 0805 - 1.5 Kohm (+/-) 5% - 1/2 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Anti-Surge Thick Film Resistor - SMD 0805 - 1.5 Kohm (+/-) 5% - 1/2 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel