- CRGH2512J27R
CRGH2512J27R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 2512 - 27 ohm (+/-) 5% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGH2512J27R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGH2512J27R
Alias/AKA:3-1879501-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
4000 -
Resistance Value:27 Ohm
Power Rating:2 W
Tolerance:5 %
Case Size:2512
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C