Search Keywords: CRGH1206J39R
  • Part No:
    CRGH1206J39R
  • Resistance Value:
    39 Ohm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C