- CRGH0805J510R
CRGH0805J510R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 510 ohm (+/-) 5% - 1/3 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description