Search Keywords: CRGH0805F150R
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CRGH0805F150R
  • Alias/AKA:
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Power Rating:
    0.33 (1/3) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C