Search Keywords: CRGH0603J10R
  • Part No:
    CRGH0603J10R
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Power Rating:
    0.2 (1/5) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C