- CRGH0603F18R
CRGH0603F18R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0603 - 18 ohm (+/-) 1% - 1/5 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGH0603F18R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGH0603F18R
Alias/AKA:8-1879507-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.2 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Voltage Rating:50 V