- CRGCQ2512F560R
CRGCQ2512F560R
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 2512 - 560 ohm (+/-) 1% - 1W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGCQ2512F560R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ2512F560R
Alias/AKA:2-2176349-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
4000 -
Power Rating:1 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:200 V