- CRGCQ1210J2K2
CRGCQ1210J2K2
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 1210 - 2.2 Kohm (+/-) 5% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&R ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 1210 - 2.2 Kohm (+/-) 5% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Search Keywords: CRGCQ1210J2K2
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ1210J2K2
Alias/AKA:2-2176346-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.5 W
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:200 V