- CRGCQ1210F82R
CRGCQ1210F82R
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 1210 - 82 ohm (+/-) 1% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 200ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Ree ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 1210 - 82 ohm (+/-) 1% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 200ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Search Keywords: CRGCQ1210F82R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ1210F82R
Alias/AKA:1-2176345-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.5 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Voltage Rating:200 V