- CRGCQ0805J2K2
CRGCQ0805J2K2
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0805 - 2.2 Kohm (+/-) 5% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&R ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0805 - 2.2 Kohm (+/-) 5% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Search Keywords: CRGCQ0805J2K2
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ0805J2K2
Alias/AKA:2-2176342-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.125 W
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:150 V