- CRGCQ0805F270R
CRGCQ0805F270R
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0805 - 270 ohm (+/-) 1% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Re ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0805 - 270 ohm (+/-) 1% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Search Keywords: CRGCQ0805F270R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ0805F270R
Alias/AKA:1-2176341-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.125 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:150 V