- CRGCQ0603J4M7
CRGCQ0603J4M7
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0603 - 4.7 Mohm (+/-) 5% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&R ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0603 - 4.7 Mohm (+/-) 5% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Search Keywords: CRGCQ0603J4M7
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ0603J4M7
Alias/AKA:4-2176340-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.1 W
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:75 V