- CRGCQ0603F27K
CRGCQ0603F27K
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0603 - 27 Kohm (+/-) 1% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Re ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0603 - 27 Kohm (+/-) 1% - 1/10 W - 75V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Search Keywords: CRGCQ0603F27K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ0603F27K
Alias/AKA:4-2176339-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.1 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:75 V