- CRGCQ0402J6K8
CRGCQ0402J6K8
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0402 - 6.8 Kohm (+/-) 5% - 1/16 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&R ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0402 - 6.8 Kohm (+/-) 5% - 1/16 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel