- CRGCQ0402J3K3
CRGCQ0402J3K3
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0402 - 3.3 Kohm (+/-) 5% - 1/16 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&R ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0402 - 3.3 Kohm (+/-) 5% - 1/16 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Search Keywords: CRGCQ0402J3K3
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ0402J3K3
Alias/AKA:2-2176338-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
Power Rating:.0625 W
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:50 V